VOLEJTE: +420 605 375 134

Zálohování dat

Zálohování dat

Data jsou mnohdy to nejdůležitější, co ve firmě máte. Jak známo se dělí na ty, o které jsme už přišli a na ty, které to teprve čeká. Na tuto poučku je jediná odpověď - zálohovat. Víme to přece všichni. Bohužel zdaleka ne všichni se tím ale řídíme.

Je to odpověď, která se říká tak často, že si na ni už všichni zvykli a tak ji hodně lidí ignoruje.

Za své praxe jsme viděli už mnoho smutných obličejů, slz na tváři, nevěřícných pohledů a stavů beznaděje. Přitom řešení je tak jednoduché! Je třeba si uvědomit, že ve velké většině jsou dnes data uložena na discích, ať už jsou to disky v počítačích, noteboocích nebo v serverech. A disk je, jak známo, pouze technická součástka, kde navíc vevnitř pořád něco rotuje. A víme, že žádná technická součástka není navěky, je tedy třeba mít toto na paměti a pravidelně zálohovat.

Jestli Vám záleží na Vašich datech, jsme Vám k dispozici jak radami co a kam zálohovat, tak samozřejmě i celým technickým provedením. Doporučíme způsoby, jakými lze zálohovat za současného stavu ve firmě a navrhneme další možnosti do budoucna. Vždycky je nějaké řešení a nemusí být ani drahé, často se dají použít řešení nebo nástroje, které jsou k dispozici zdarma nebo jen za mírnou úplatu.