VOLEJTE: +420 605 375 134

Servery a úložiště dat

Servery a úložiště dat

Jedná se o správu serverů a případných úložišť, které má zákazník ve své moci, tedy nejde o cloud. V tomto případě se postaráme o bezproblémový chod těchto zařízení, pravidelně je aktualizujeme a dohlížíme na jejich činnost a výkon.

Tato správa je mnohdy možná i vzdáleně, což je způsob, který preferujeme pro úsporu nákladů na obou stranách.

V praxi se nejčastěji bude jednat o servery stolní nebo do racku. Důležitější bude provozovaný operační systém, případně virtualizační platforma. V současné době jsme schopni administrovat jak virtuální prostředí VMWare a Citrixu, tak i HyperV od Microsoftu. Předmětem naší specializace jsou servery s OS Microsoft Windows, Linux a Unix.

Dále se může jednat o tzv. datová úložiště, která ovšem u menších firem rychle získávají popularitu, protože jsou schopna pokrýt většinu jejich potřeb. Nejčastěji jde o zařízení firem Synology a QNAP, které jsou postavené na platformě Linux, ovšem s vlastním operačním systémem.

Tyto mohu jenom doporučit, protože z hlediska nákladů a následné údržby jsou často bezkonkurenční. Pochopitelně i tato zařízení můžeme bez problémů instalovat a administrovat.