VOLEJTE: +420 605 375 134

Office 365 a Cloudové služby

Office 365 a Cloudové služby

Office 365 od firmy Microsoft je komplexní řešení pro firemní komunikaci a kancelářské využití. Toto řešení pracuje v cloudu - to znamená, že data nejsou uložena na počítači ani na žádném firemním serveru, ale na severu Microsoftu.

Někdo to může vnímat jako problém, pro takového zákazníka tohle řešení zřejmě nebude to pravé.

Pro většinu firem to však může být přesně to, co potřebují. O co tedy jde? Jde o řešení, které obsahuje e-mailový server Exchange, úložiště OneDrive, Lync a odlehčenou verzi Sharepointu.

Exchange - robustní mailový server, který umožňuje připojení jak Outlooku, tak různých mobilních zařízení. Velmi vhodný pro komunikaci uvnitř firmy, podporuje sdílené kalendáře, úkoly a synchronizaci mezi zařízeními.

OneDrive - úložiště pro data, soubory, dokumenty. Toto úložiště je dostupné nejen na počítači, ale i na mobilních zařízeních a to kdekoli.

Lync - aplikace pro posílání zpráv a videokonference, v podstatě něco jako Skype

Sharepoint - aplikace, která  slouží k vytváření webů organizací. Je možné ho používat jako bezpečné místo pro ukládání, uspořádání a sdílení informací a přístup k nim skoro z libovolného zařízení. Jediné, co je potřeba, je webový prohlížeč, jako třeba Internet Explorer, Chrome nebo Firefox. V podstatě je možné na tomto řešení postavit firemní intranet.

Protože není lehké si vybrat plán, který by Vám vyhovoval a také implementace není zrovna pro začátečníky (převod domény, změna MX záznamů, převod stávajících mailů), budeme Vám rádi k dispozici s našimi specialisty.