VOLEJTE: +420 605 375 134

Firemní Intranet

Firemní Intranet

Intranetové portály určené pro interní použití ve firmě nejsou žádnou novinkou. Často se používají pro šíření informací mezi zaměstnace, pro ukládání různých firemních souborů a mezi jejich výhody patří hlavně systém uživatelských práv.

Tyto portály mohou být poměrně jednoduché, ale samozřejmě lze nalézt i složitá a hodně propracovaná řešení. Na některých místech už takové portály nahrazují různé informační systémy, které mají jako jeden ze součástí i modul, který se svými funkcemi intranetu podobá (mnohdy alespoň ukládání souborů).

My vycházíme ze dvou modelů a pochopitelně z toho, že zákazník nevlatní žádný informační systém nebo má takový, který mu z hlediska sdílení firemních informací nevyhovuje. V prvním případě vytvoříme firemní intranet podobně, jako webovou prezentaci, tedy postavíme intranet na redakčním systému. Tento systém se dá provozovat jak na interním serveru ve firmě, tak i na nějakém pronajatém webovém prostoru, kde bude celý intranet uzavřen a bude se do něj možné dostat jenom pomocí jména a hesla. Vzhledem k použitému redakčnímu systému se opět cenově držíme v přijatelných hladinách.

V případě druhém vycházíme z toho, že zákazník má předplacené služby Office 365. Součástí těchto Office je totiž Sharepoint, což je server přímo určený pro budování firemních portálů. Dle požadavků a potřeb zákazníka jsme v takovém případě schopni vytvořit velmi vyspělý portál, který může mít i funkce, jaké mají tzv. Document Management Systémy - například označování dokumentů verzemi, automatické přeposílání dokumentů mezi uživateli a podobně.