VOLEJTE: +420 605 375 134

Servery a úložiště

Jsme připraveni Vám pomoci nejen se správou Vašich stávajících serverů, ale i s instalací a konfigurací Vašeho nového serveru nebo datového úložiště.

Dnes je na trhu spousta různých serverových zařízení a čert aby se v tom vyznal. Potřebuju server s hardwarem za 30.000,-? Nebo za víc? Mám si k němu koupit Windows? Ale co ten Linux, slyšel jsem, že je zdarma.... A co úložiště, stačí mi jeden disk nebo jich potřebuji víc? A je vůbec nějaký server nutný?

Na tyto a spoustu dalších otázek jsme připraveni odpovědět. Vzhledem k tomu, že se orientujeme převážně na menší a střední zákazníky, víme docela přesně, jaké jsou jejich potřeby a požadavky. Nebudeme Vás tedy zbytečně nutit do drahých řešení, postavených na Windows, když budeme vidět, že server postavený na Linuxu splní všechna Vaše očekávání. To pochopitelně platí i opačně. A úložiště? Tady stejně platí pravidlo, že ať je disk jakkoli velký, nikdy to nebude stačit, takže bude záležet na finančních možnostech a možnostech rozšíření v budoucnosti.

Naštěstí je na trhu spousta zařízení a několik různých operačních systémů na výběr, takže není problém postavit server nebo úložiště dat tzv. na míru. Něco jiného je datové úložiště pro domácnost a něco jiného pro firmu, i když data jsou v obou případech hodně důležitá. Domácí zařízení sice nabývají na významu, jak se zvětšuje objem dat z různých videokamer a fotoaparátů, těžko ale budeme doma stavět klimatizovanou serverovnu. Většinou bohatě stačí 2-4 disková zařízení na Linuxu s vlastním operačním systémem a pravidelná záloha na nezávislý disk. Jinak je tomu ovšem u firmy, která je na svých datech existenčně závislá, vyžaduje k nim stálý přístup a taky vysokou míru zabezpečení.

Jsme připraveni Vám pomoci s výběrem vhodného zařízení pro Vaši firmu nebo domácnost, stejně tak jako s jeho instalací, konfigurací a případnou další správou.