VOLEJTE: +420 605 375 134

Počítačové sítě

Můžeme převzít do správy Vaši stávající síť nebo dle Vašich potřeb a představ zřídit a zprovoznit síť novou. A to jak ve Vaší firmě, tak i v domácnosti. 

Počítačové sítě jsou dnes velmi rozšířené, i když u malých firem se někdy jejich přínos zbytečně přeceňuje. Pokud je například firma nezávislých obchodních zástupců, kteří stejně většinu času pracují z domova, stačí v kanceláři kvalitní připojení k internetu a wifi, případně ještě zapojená tiskárna pro tisk obchodních nabídek. Na druhou stranu, pokud má firma stálé zaměstnance trávící většinu času v kanceláři, nabývá síť na významu. Tento význam ještě vzroste, používá-li se ve firmě nějaké úložiště dat se sdíleným prostorem. Pak už má smysl uvažovat o síti, o vzájemném sdílení prostředků (disky, tiskárny, skenery), o přístupových právech a taky o možném přístupu zvenku.

Počítačové sítě mohou být velmi jednoduché nebo také dost složité. Vše závisí od požadavků zákazníka - je třeba vzít v úvahu rozlohu a umístění kanceláří, počet pracovníků, počet a hlavně typ zařízení, na kterých zaměstnanci pracují. Na rozdíl od nedávných dob je dnes totiž potřeba do sítě integrovat nejen počítače, ale i tiskárny, mobilní telefony, tablety, projektory... Je také třeba si uvědomit, že taková sít obsahuje několik prvků, které vyžadují pravidelnou údržbu, aktualizace SW a zabezpečení, je tedy nutné postavit síť, která přesně vyhovuje požadavkům bez zbytečného předimenzování, současně je ale možné ji do budoucna bez problémů rozšířit.

Co se týče konkrétních zařízení pro výstavbu sítě, záleží vždy na konzultaci a dohodě, jaké prvky a jaký hardware bude použit. Naší snahou je vyjít zákazníkovi maximálně vstříc, pochopitelně ale při dodržení určitých standardů. Samozřejmě bude rozdíl, jestli budeme budovat síť doma pro nenáročné použití nebo ve firmě s 50 zaměstnanci. S tím také souvisí následná správa takové počítačové sítě, kdy doma bude potřeba údržby jenom občas, zatímco ve firmě už se budeme bavit o pravidelných úkonech. 

Takže ať se rozhodnete pro kancelář nebo domov, jsme Vám k dispozici. Jsme schopni vybudovat celou síť na zelené louce a následně se Vám o ni odborně postarat, stejně tak jsme připraveni převzít Vaši stávající infrastrukturu a pokračovat v tom, co jste sami započali.